1.kapitola - příchod do Bradavic

31. prosince 2007 v 21:08 | Evellyn Bellatrix Marvolo Helsing |  Sourozenci až do smrti
Menší ochutnávka tohoto příběhu zde... pokud chceš číst dál, klikni na celý článek ;)
Život v Bradavicích je dobrodružný, ať chcete nebo ne. Každý rok se prostě něco musí semlet, jinak by to nebyly Bradavice.A tak není divu, že když byl letošní školní rok tak klidný, měla přijít něco, co ho trošku oživí. A taky že přišlo... a koloběh života byl oživen o 100%

V polovině sedmého, tudíž posledního roku pro studenty nejvyššího ročníku, nastoupila na školu nová žákyně. Když poprvé procházela Velkou síní mezi stoly, všem zatrnulo. Začali si na ni ukazovat, šeptali si a vzájemně se přetlačovali, aby na ni lépe viděli. Nechápala nic, do té doby dokud nespatřila chlapce, který se jí velmi podobal. Nevěřícně na něj zírala. Na první pohled viděla rozdíli, které je od sebe rozdělovali. Byla to jizva, kterou měl na čele a zelené oči, schované pod kulatými brýlemi. Vyměnili si spolu udivené pohledy a přes svůj údiv nakonec došla až ke stolu, za kterým seděl Brumbál, ředitel školy který ji sem pozval na studium. Mile se na ni usmál a okamžitě si ji odvedl do své pracovny. Nejdříve se bavili jen o věcech okolo školy, ale po trapné minutě ticha se dívka zeptala.
"Pane profesore... proč se tam na mě dole všichni tak divně koukali... a kdo je ten chlapec s černými vlasy,brýlemi a jizvou na čele?" zeptala se nesměle. Brumbál byl velmi milí a vše ji začal pomalu vysvětlovat.
"Jistě jsi slyšela alespoň malou zmíňku o Lordu Voldemortovi, ikdyž bych se divil, že by se na místo, kde jsi studovala doneslo něco o něm, neboď je to velmi vzdálené. Je to kouzelník, který v celé Británii je symbolem zla. A právě on před 17 lety zabil rodiče onoho chlapce o kterém jsi mluvila. Přežil jen díky své matce, která přežila. Pátrám již mnoho let o jaké koliv věci, či zmíňce, která by nám pomohla Voldemorta zarazit. A před měsícem jsem našel zmíňku o tom, že Harryho matce - tak se jmenuje - se narodilo ještě jedno dítě, které prý mělo zemřít... Mohl bych tě teď o něco požádat?" usmál se na ni skrz své půlměsícové brýle. Dívka jen přikývla a čekala, co jí ředitel poví dál.
"Mohla by jsi mě říct CELÉ své jméno?"zeptal se. Dívku to zarazilo, ale nakonec vyslovila své jméno.
"Emily... Emily Lily Potterová."řekla a nechápala o co jde.
"A to je to... Rodiče Harryho se jmenovali Lily a James Potterovi..." Emily se zatočil svět. Zjistila v jedné vteřině že má bratra, nejspíš jak to vipadá dvojče a jejich rodiče zabil nějaký kouzelník, který nejspíš jde ještě o jejím bratrovi. "Takže... vlastně jakou já hraji v tomhle celým roli?" zeptala se pochvíli.
"Myslím, že s tvojí pomocí, bude Voldemorta snažší porazit, protože nebude čekat to, že na něj budete dva. Dva Potterovi. Ale nejdřív, tě budu muset zařadit do koleje a poté seznámit s tvým bratrem."prudce se otočil a šáhl do přihrádek za ním. Nehledal dlouho. V ruce držel starý oprýskaný klobouk, který se k Emilyně údivu na ní usmál. Brumbál obešel svůj stůl a nasadil ji na hlavu klobouk. Chvíli bylo ticho, ale pak se někde vzadu v Emilyně hlavě ozval starý, dutý hlas.
"Ahoj děvče."
"Ahoj...klobouku.."
"Páni, ty toho tady máš... v tom aby se sova vyznala..."
"Promiň..."
"Ne, ne, ty se neomlouvej, nemáš se za co stydět. Myslím, že se od tebe dají očekávat velké věci."
"Fakt... a vidíš do budoucnosti... mě to docela zajímá."
"Nějaká zvědavá ne? Nech se překvapit, Lilyan."
"Já jsem ale Emily Lily!"
"To je jedno..."
"Hm..."
"Copak?"
"Ehm, co takhle mě už ZAŘADIT!?"
"Jej, na to jsem nějak zapomněl... když si mě tak uchvátila."
"Ftipný! Tak už dělej!"
"Zmijozel, nebo Nebelvír?"
"Kde je můj bratr?"
"NEBELVÍR!"zařval najednou klobouk, až sebou Brumbál poplašeně trhnul. Emily se také dost lekla. Klobouk je oba obdařil úsměvem a poté již pracovnou ředitele zněl zvuk podobný motorové pile. Klobouk usnul a začal chrápat...
Tak to je zatím první díl, ale myslím že sem ještě do konce roku ;) dám druhý. Teď si jdu ale pro nějaký pití :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.