Co kdyby...

31. prosince 2007 v 12:46 | Evellyn Bellatrix Marvolo Helsing
Jak si určitě pamatujete, v poslední kapitole (když nepočítám epilog) je Voldemort zavražděn. Sice ze začátku myslel, že Harryho zabil, když na něj poslal Avadu, ale opak byl pravdou. Harry se dostal někam a tam se setkal s Brumbálem. Vedli rozhovor. Bohužel si již nepamatuji přesně co v něm bylo, ale Harry pak obživnul. Když už si Voldemort myslel, že vyhrál, tak přímo před nosem mu Harry pláchl (nejen před jeho, nýbrž před mnoha studetny Bradavic - všichni ho považovali za mrtvého, ale on žil. Oblékl si neviditelný plášť a utekl...). Samozřejmě ne daleko, ale v tu pravou chvíli, kdy chtěl Voldemort zabít McGonagallovou, protože ona zabila Bellu, se objevil Harry znovu na scéně. Vedli spolu rozhovor, ale samozřejmě né moc přátelský a pak... Harry zabil Voldemorta. Éra zla skončila...
Ale co kdyby to dopadlo všechno jinak? Co kdyby Voldemort, ještě před útokem na Bradavice si vytvořil další, nový viteál? Tím by se vše změnilo. Harry by ho totiž nemohl zabít. Vše by se odehrálo... znovu? Že by další nekonečný příběh...?
Nebo kdyby Voldemort, poté co zabil Harryho a poslal Narcissu skontrolovat, jestli je mrtvý a ona mu řekla že není. Znovu by na něj poslal Avadu a zemřel by... Pak by se vše změmilo. Odpůrci, kteří se mu postavyli by byli zabiti. Všem by jejich odpor ihned ovadl, protože by zemřela jejich naděje. Chlapec který přežil. Co myslíte, všiml by si nakonec Lord Voldemort, nejmocnější čaroděj všech dob - jak o sobě tvrdil - že ho Bellatrix nejspíše má ráda? Vlastně asi těžko, když není schopen lásky... Ale co kdyby se to všechno ještě nějak zvrtlo... Měl by poté potomka? Další tyran na scéně...?
Tolik otázek a žádná odpověď. A ani se nedočkáme... vše bylo v rukou paní Rowlingové. Myslím, že příběh chlapce s nachovou jizvou je nezamněnitelný...! A podle mě ještě bude chvíli trvat, než nás spisovatelky přestane bavit vymýšlet další a další povídky o hrdinech z HP.
Evellyn Bellatrix
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tessie Tessie | 17. března 2011 v 16:42 | Reagovat

Harry nezemřel,protože kousek Voldyho duše se odštíp do Harryho při dávném pokusu ho zabít. Voldy zabil tu část své duše.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.