Profesorka McGonagallová a Protiva...

30. prosince 2007 v 21:27 | Evellyn Bellatrix Marvolo Helsing
Na chodbách Bradavické školy bylo ticho.
Během letních prázdnin tu nikdy nikdo není,až na tři lidi.Profesora Brumbála,profesorku McGonagallovou a Hagrida.Všichni se vždy pečlivě starají o přípravu pro následující školní rok,krotí duchy,kteří z nudy rozbíjejí a háží vším,co jim přijde pod ruku.
Tak to bylo i letos,ale s tím rozdílem,že ředitel školy měl velmi dobrou náladu.Procházel se po chodbách,máchal hůlkou,aby uklidil nepořádek,který tu nadělal před chvíli Protiva a k tomu všemu si vesele pobrukoval.
Netrvalo dlouho a jeho melodii překazil dupot,který se k němu blížil.Nejdříve si pomyslel,že ho Hagrid shání,protože se měl již brzo vrátit z cest,ale velmi ho podivilo,že zpoza rohu se vyřítila profesorka McGonagallová,celá rozzuřená a rudá vzteky.Z jejího drdolu jí kolem hlavy padaly pramínky vlasů,které jako by někdo násilím vytahal z jejího účesu.
"Copak se vám stalo Minervo?"zeptal se Brumbál s veselostí v hlase a ukázal na její účes.
"Cože?!"vyštěkla na něho profesorka. "Jo vy myslíte tohle!"ukázala na svůj účes a otočila se k němu zády,aby mohl vidět jak má na zádech roztržený hábit. "Toho si opravdu všímat nemusíte…to jen náš milý Protiva se nudil a tak si semnou zahrál nějakou hru..jen jsem zapomněla,jak se jmenuje…"ušklíbla se na něho,ruce si dala v bok a nohou začala podupávat.
"Ale Minervo…"usmál se na ní. "Vy máte opravdu smysl pro hudbu…mohli by jsme zkusit vytvořit školní du…"profesorka ho ale přerušila a začala na něho ječet.
"Brumbále!Mě nějaká hudba nezajímá,mě zajímá,co uděláte s tím protivou!Koukněte se,co provedl!"ukázala prstem na celý její zjev a dál propalovala Brumbála pohledem,který se jen usmál a dělal,jako by neslyšel že na něho řve.
"Ale Minervo,vy přece víte,že to tak nemyslel…tak se nudil.Nedáte si Citronovou zmrzlinu?"zeptal se jí a mávnutím hůlky se před nimi objevili dva poháry zmrzliny.Pohlédl na profesorku před své půlměsícové brýle a byl nemile překvapen,když profesorka vzala pohár a třískla s ním o zem. "Tolik škody Minervo…"Hlesl a dalším mávnutím jeho hůlky rozbití pohár a zmrzlina,která byla všude okolo nich zmizela.To ale zřejmě profesorce nestačilo,chmátla po druhém poháru a v záchvatu zuřivosti nabrala všechnu zmrzlinu a rozpatlala ji Brumbálovi do obličeje.Ale k jejímu podivu se ale jen usmál,oblízl se okolo pusy,setřel zmrzlinu s brýlí a začal se smát na celý hrad až se za břicho popadal a musel si sednou na zem.Profesorka na něj nechápavě ale také hlavně zuřivě hleděla a chystala se něco provézt,když v tom kde se vzal,tu se vzal Protiva,chytl jí za hábit a v tu ránu zmizely oba za rohem.Brumbál,který se přestal smát slyšel jen vzdalující křik a volání jeho jména.
"Tak si to užijte vy dvě hrdličky…"usmál se,postavil se,oprášil svůj hábit a dál si vykračoval chodbou,jako by neměl fousy a obličej zapatlaný od zmrzliny….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.