1.kapitola - Mladý Black přichází

28. ledna 2008 v 17:04 | Scarlett |  Tichošlápkův příběh
Moje první povídka zaměřená na částečný život jednoho z Pobertů... -> tady máte mainkou ochutnávku - pokud se vám zalíbí, klikni na celej článek;)) ->
Starodávný rod Blacků byl a stále je jedním z nejuctívanějších čistokrevných rodů ve Velké Británii. Mudlovské děti se jim raději vyhýbali okruhem... většinou jim hrozilo uřknutí. Ovšem i někteří ostatní potomci čistokrevných kouzelníků s nimi nebyly za dobře. Kdo totiž nepatřil do Zmijozelu byl pro Blacky také jen obyčejnou chátrou.

Bylo skoro tradicí že všichni z rodu Blacků se při prvním příchodu do Bradavic a hlavně při samotném zařazování báli. Tedy v míře, protože přece jen to byly Blackové a ty se nesměli bát! A nyní nastal znovu velký okamžik pro zminěný rod. do Bradavi právě přicházel další z těchto mágů. Sirius Black, tak znělo jeho jméno. Byl to syn Oriona a Walburgy. Již z dálky bylo vidět že pochází z mocného rodu. Vyzařovalo mu to z očí. Dlouhé černé vlasy mu padaly do temných očí ve kterých se třpytila hrdost Blacků. Nový černý hábit byl zhotoven na míru a mnoho dívek po něm s úsměvem pokukovalo. On si jich ovšem vůbec nevšímal. Byl až moc zahloubán do svých myšlenek.
Když přišel na nástupiště 93/4, většina lidí by očekávalo že ho jeho mocná rodina půjde vyprovodit. Ale opak byl pravdou. Nikdo s ním nepřišel. V mlze na nástupišti čekal, až se udělá konečně volno do vlaku. Byl unaven, protože včera vedl vážný rozhovor se svou matkou a otcem až dlouho do noci. Musel si znovu a znovu vyslechnout že je to jeho povinnost dostat se do Zmijozelu, musí jít totiž příkladem svému mladšímu bratrovi, který se škodolibě ale tiše v koutě Siriusovi posmíval. Nepokoušel se odporovat nebo nějak ztěžovat na bratra. Jeho otec, silný muž, velký jako hora by mu uštědřil pár ran se slovy že Regulus je ještě malý a on by se měl o něj starat ne ho křivě obviňovat. Již odbíjela půlnoc když se konečně dostal do své komnaty. Teď se jen musel ušklíbnout nad včerejším rozhovorem, ikdyž mu včera moc do smíchu nebylo. Ale konečně nastala ten okmažik kdy odjede na čtyři měsíce do Bradavic a bude mít konečně volnost a klid. Už žádné komandování a jekot jeho matky, žádné naschváli a posměch jeho mladšího bratra a hlavně si jeho tělo odpočině od každodenního bití jeho přísného otce, kterému se skoro každý Siriusův čin nelíbil.
Konečně se dostal do vlaku. Začal hledat kupé, ale zdálo se že jsou všechny obsazené. Nakonec přece jen našel prázdní kupé. S radsotí se svalil do kouta na sedadlo, opřel si hlavu o sklo a přimhouřil oči jako kočka. Užíval si klidu, který se mu doma dostával jen vyjímečně. Ale ten klid a ticho moc dlouho nevydržel. S vrzáním se otevřeli dveře od kupé. Sirius otevřel očí a střetl se s pohledem chlapce s černými vlasy. Mile se na něj usmál a řekl.
"Ahoj, všude jinde je plno, vešel bych se sem?"zeptal se a narovnal si brýle na nose. Sirius přikývl a mladík si sedl naproti němu. "Já jsem James... James Potter."řekl a natáhl k němu ruku.
"Já jsem Sirius Black."s těmito slovy přijal Jamesovu ruku.
Čekám na vaši odezvu... !!:) Čekám mooooooc a mooooc komentíků ;))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oznámkuj Tichošlápkův příběh - jako ve škole

1
2
3
4
5

Komentáře

1 awera awera | Web | 28. ledna 2008 v 19:09 | Reagovat

To bude urcite zajimavy.....pokracuj =)

Pises moc hezky..dobre se to cte.....

Hele, mohla bych se zeptat jak se delaji Rozcestniky?

Kdyztak odepis na blog.....

2 Scarlett Scarlett | 28. ledna 2008 v 20:10 | Reagovat

děkuju za pochvalu ;) už se chystám na další dílek... s těma rozcestníkama - však icq už máš, tak písni;)

3 Arriel Arriel | Web | 29. ledna 2008 v 13:53 | Reagovat

Pěkné :-) mocinky moc :-)

4 Scarlett Scarlett | 29. ledna 2008 v 14:08 | Reagovat

kujůů. dneska večer by tu mělo být další pokráčko

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.