1.kapitola - začátek začátku

6. ledna 2008 v 17:52 | Evellyn Bellatrix Marvolo Helsing |  Selena - lovkyně upírů
Tak to je moje první povídka, která se netýká HP... ale nezaručuji, jak to bude s pokračováním!

Je noc. Nad malou vesničkou, vzdálenou mnoha dní od civilizace zuří bouře. Všichni obyvatelé jsou schovaní ve svých dřevěných domech a pokouší se alespoň trošku chránit před běsnícím větrem. Jeho síla dokonce ohýbá kmeny silných stromů v blízkém lese. Někteří odvážlivci se na chvíli vynoří ze svých domů a pokouší se zachránit alespoň nějaký jejich majetek, ale všechna snaha je marná. Veškeré věci, které nebyly řádně připevněny létají vzduchem. Větve. Kusy nábytku. Vysklená okna. Dokonce i drůbež, co nestihla zaběhnout do kurníků. Obyvatelé začínají být zoufalý, protože vítr začíná nabírat na ještě větší síle. Ale ten velký hluk, který vydává bouře z nenadání přehlušil skoro nelidský výkřik zoufalství a strachu. Bouře utichá…
Někteří zvědavci pomalu začínají vystrkovat hlavy z domů, aby zjistili jaké škody utrpěli jejich domy a hlavně chtěli vědět kdo vydal onen srdce rvoucí výkřik. Někdo ovšem nenacházel odpověď na tuto nevyřčenou otázku. Když už bylo konečně ticho a bouře již na určito utichla, sešla se celá vesnice na skromném náměstíčku, přímo uprostřed teď zničené vsi.
Všichni začali diskutovat o záhadném výkřiku. Nikdo ovšem netušil kdo, nebo co vydalo ten výkřik. Obávali se že se někomu z jejich nejbližších něco stalo.
Z nenadání přehlušil šepot spoluobčanů muž jako hora se sklíčeným výrazem ve tváři. Držel v náručí ženu.
"Našel… našel jsem je za jejich domem…"na chvíli se musel odmlčet, když mu hlas přeskočil. "…celou rodinu kováře zabili. Jen jejich dcera Selena přežila…"
Z davu se začali ozývat zděšené výkřiky a ženy které stály blízko u muže začali omdlévat při pohledu na kovářovu ženu. Její oči měla nepřirozeně vystouplé a podlité krví. Její bledá pleť děsivě kontrastovala s černými vlasy, které v pramíncích vypadávali z jejího drdolu.
"Koukněte se na její krk!"vykřikl nějaký muž z davu. Všichni stočili pohled na její krk. Všem se zatajil dech - na jejím krku byly dvě drobné ranky, ze které líným tempem vytákal zbytek krve.
"Proboha… upíři!"vykřikla žena ještě než padla v bezvědomí do náruče svého manžela.
"A kde je zbytek rodiny?"ozval se muž který s ustaraným výrazem klečel nad svou ženou. Ze stínu domu vyšli dva muži. Jeden z nich držel v náručí ztěžka statného muže jako horu a druhý dvě děti. Dívku a chlapce. Všichni dopadli jako žena. Vysáti až do poslední kapky. Pohled na ty malé děti byl k nevydržení. Všem se hlavou honilo jak někdo mohl ublížit nevinným stvořením, jako byly oni.
"Musíme je pohřbít…"hlesl kněz, který právě pomalým a kulhavým krokem přišel k ženě. Zavřel jí oči a na čele udělal křížek. "Ale teď musíme jít všichni spát… jsme unaveni, byl to až moc namáhavý den. Zatím je položíme do rakví a zajistíme. Pro jistotu."popošel ke kováři a udělal to stejné, jako u jeho ženy. "Chudáci děti…"zašeptal když došel k dětem a zatlačil jim oči…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oznámkuj Selena - lovkyně upírů-jako ve škole

1
2
3
4
5

Komentáře

1 Anett Anett | Web | 6. ledna 2008 v 17:56 | Reagovat

ješě sem si to nečetla takže newím

2 Evellyn Bellatrix Marvolo Helsing Evellyn Bellatrix Marvolo Helsing | 6. ledna 2008 v 19:14 | Reagovat

jestli si četla tohle, tak si ji přečetla;)

3 Ivi Ivi | 2. dubna 2008 v 19:19 | Reagovat

zacina to zajimave...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.