2.kapitola - Pobertové

29. ledna 2008 v 21:51 | Scarlett |  Tichošlápkův příběh
Nesu další pokračování Tichošlápkova příběhu... velmi jsem se snažila i přes svou nemoc, takže čekám velkou pochvalu ;)

James si ho znepokojeně změřil pohledem a po chvíli odtáhl svou ruku. "Další Black... Asi abych odešel, já totiž nepatřím do Zmijozelu a ani patřit nechci..."vyhrkl James a už se měl k odchodu, ale Sirius ho chytl za hábit a pravil:
"Uklidni se kámo, mě nevadíš, já nejsem jako zbytek Blacků, náhodou, Nebelvír by mohl bejt zajímavej.."usmál se a sledoval Jamesovu tvář, ve které se zračilo čiré překvapení. Pomalu se vrátil na sedadlo a skrze své brýle si ho prohlížel. Po chvíli uznal že to není zdvořilé a tak se radši zakoukal ven z okna na ubíhající stromy a řeky okolo dráhy vlaku. "Těšíš se do Bradavic?"vymáčkl ze sebe Sirius aby zabil hrobové ticho v kupé. James odvrátil svůj pohled od okna a pohlédl na mladíka před sebou.
"Otec mi toho hodně vyprávěl. Popsal mi snad každý koutek Bradavic a ne jednou..."usmál se James. "Docela jsem zvědavý jaký to tam bude... hlavně na holky.."mrkl spiklenecky na Siriuse a oba se rozesmáli. "A co ty, těšíš se?"zeptal se mladého Blacka.
"Jak by ne, budu mít klid od rodiny, ikdyž ty profesoři to skoro vyrovnají. Ale jak si řekl, hlavně ty holky..."oba se znovu rozesmály. Jejich smích přerušilo zavrzání dveří. Oba s uslzenýma očima od smíchu vzhlédli a spatřili chlapce se špinavými blond vlasy a utrápeným výrazem. Ani jednomu z nich neušlo že přes oko se mu táhla velký čerstvá jizva.
"Ahoj.. je.. je tu volno?"zeptal se a nejistě se pousmál. Sirius a James neváhali. Pozvali chlapce mezi sebe a pomohli mu uklidit jeho zavazadla, které sebou táhl. "Já jsem James Potter!" "A já Sirius Black!"nabídli mu oba ruce a chlapec s nejistým výrazem přijal. "Jmenuji se Remus Lupin.." Remus se posadil a kmital pohledem z jednoho chlapce na druhého.
"Co se ti stalo?"zeptal se Sirius a naznačil prstem po své tváři jizvu, jakou měl jeho nový spolucestující na obličeji. Remus trochu znejistěl, ale nakonec promluvil. "Nemůžu vám to říct, vůbec nemám jistotu že...-" ale James ho přerušil.
"Nejsme drbny a pokud nechceš, tak nemusíš nic říkat, ale co takhle neporušitelný slib?"pohlédl na Siriuse který jen mlčky přikyvoval a potí na Remuse. Ten ovšem zakroutil rázně hlavou, že ne. Prý snad časem... Sirius měl na jazyku další otázku, ale do kupé vtrhl další chlapec.
"Dneska to tu je jak na nějaký ústředně..."ušklíbl se mladý Black a pohlédl na nově příchozího chlapce s uslzenými malými očky a lehce zvětšenými předními zuby.
"Čauvec, můžu si k vám sednout? Ostatní mě vykoply.. Jinak jsem Peter.."usmál se. Sirius se jen ušklíbl a řekl. "Jak červený kříž..."a rozesmál se na celé kolo. Celou cestu do Bradavic strávila parta kluků seznamováním se. Sirius již dlouho nezažil tolik srandy za posledních 11 let svého života jako za celou cestu do školy čar a kouzel v Bradavicích. Byl velmi šťasten. Jako by našel své první pravé přátele...
Tak to je konec druhého dílku... Scarlett
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 awera awera | Web | 30. ledna 2008 v 13:57 | Reagovat

moc zajimavy.....=)

2 Arriel Arriel | Web | 30. ledna 2008 v 15:50 | Reagovat

Fakt moc pěkní :-) pokráčko doufám bude brzy :-)

3 Scarlett Scarlett | 30. ledna 2008 v 18:28 | Reagovat

už jsem začala psát další, ale nějak mám vygumováno...:( ale snad to nějak dodělám... ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.