2.kapitola - Pohřeb

11. ledna 2008 v 22:02 | Evellyn Bellatrix Marvolo Helsing |  Selena - lovkyně upírů
Sice to chvíli trvalo, ale tady máte další kapitolku k téhle povídce, snad se vám to bude lííbíít..:)

Druhý den ráno všichni doufali že to byl jen zlý sen. Že kovář i jeho rodina stále šťastně žijí. Ale když vyšli ven ze svých domů, uviděl každý faráře, jak postupně ukládá rakve i s těly mrtvých do hrobu, zpívá a přimlouvá se u boha ze jejich duše. Jeho hlas se odrážel od náhrobních kamenů. Vznikala tak strašná atmosféra, až běhal mráz po zádech. Postupně se všichni shromáždili okolo kostelního hřbitova. Ač to byla malá vesnice, jejich hřbitov byl velký… strašidelný. Mezi hroby se proháněl vítr, který vířil listí a nemilosrdně narážel obyvatelem do obličeje.
Ženám tekly po tvářích velké slzy jako hrách. Muži smekli klobouky aby vzdali poslední poctu. I malé děti svěsili hlavy na počest kováře i jeho rodiny.
Blízko u hrobů, stranou od všech stála mladá dívka. Byla to kovářova dcera Selena. Lemem svých prostých šatů, potřísněných kapkami krve si utírala z tváří slzy, které jí tekly z jejích uplakaných zelených očí. Na obličeji měla škrábance, nejspíše je utržila při boji s upíry. Její tmavé, dlouhé vlasy byly splihlé a slepené krví. Přestože stála jen pár kroků od hrobů jejích nejbližších, v hlavě se jí honilo mnoho možností toho, co se teď děje. Například doufala v to, že je to vše sen, že kterého se za chvíli probere a bude dál žít svůj dosavadní život. Další možnost byla ta, že se jen jedná o jeden z nepovedených vtípků jejího otce.
Byla tak zahloubána do svých myšlenek, že si ani nevšimla mladíka, který se znenadání vynořil z davu. Někteří, co si ho všimli si ho zvědavě prohlíželi, neboť nebyl místní. Jeho tmavé vlasy, spletené po celé hlavě do úzkých copánků fascinovali hlavně malé děti, které se okolo něj začali shlukovat a zkoumat je. V jeho fialových očích se odrážel celý svět, na který se koukal. Bylo to jako by hledět do velkého zrcadla, ve kterém můžete shlédnout to, co si přejete. Kdykoliv na vás hleděl, poznali jste to… Byl to pohled, který pálil na těle a nikdo se ho nedokázal zbavit. Selena sebou trhla a hledala náznak té vlny energie a síly, která ji na chvíli pohltila. Srazila se s jeho fialovýma očima. Připadala si jako v transu, přestala brečet a přestávala vnímat. Na jeho obličeji se rozlil úsměv. Aniž by si toho Selena všimla, pohřeb byl u konce a všichni se začali rozcházet. Když byly všichni pryč, uvědomila si, že jsou na náměstí jen oni dva.
Pomalým krokem mu šla naproti a stále nemohla odtrhnout oči od těch jeho. Připoutali ji k němu a nepustili.
"Seleno…"zašeptal, když přišla až k němu a lehce se jí uklonil. Nechápavě na něj hleděla a čekala nějaké odůvodnění, odkaď zná její jméno a proč tu je. Ale on mlčel.
"Kdo jsi… a jak to že mě znáš…?"vyhrkla bez přemýšlení a než se stačila nějak zastavit, bylo vše venku. Jen se na ní usmál a v jeho očích se zajiskřilo.
"Moc otázek, moc odpovědí, které mají zatím dost času, než se je dozvíš."odpověděl záhadným tónem a pobaveně se na ní podíval, když se jí obočí spojilo do jedné naštvané linky. "Mohl bych tě požádat o menší procházku po vaší vesnici…. Potřebuji s tebou probrat jednu vážnou věc…" řekl nakonec a pomalu se rozešel po cestě, která vedla pryč z vesnice aniž by se podíval, jestli ho Selena následovala.
Chvíli stála jak sloup uprostřed cesty a sledovala jak se vzdaluje. Rozhlédla se kolem sebe a když spatřila zvědaví obličeje vesnických drben, vykročila za mladíkem, kterého rychle dohnala.
"Co mi chceš…?"vyhrkla ze sebe ihned, jakmile ho dohnala.
"Dozvíš se to. Ale pamatuj si, že i zdi mají uši a nikdy není bezpečno říkat uprostřed vesnice tak důležité věci… následuj mě, pokud se to chceš dozvědět!"odvětil jí a přidal do kroku. Selena se nerozmýšlela, vydala se za ním a občas se rozhlédla a vždy viděla zvědavé obyvatele.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oznámkuj Selena - lovkyně upírů-jako ve škole

1
2
3
4
5

Komentáře

1 Ivi Ivi | 2. dubna 2008 v 19:23 | Reagovat

njn, mladík...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.