2.kapitola - Seznámení

1. ledna 2008 v 20:29 | Evellyn Bellatrix Marvolo Helsing |  Sourozenci až do smrti
Je tu další pokračování povídky sourozenci až do smrti, snad se vám to bude líbit...:)

Emily se udiveně podívala na Brumbála, ale po chvíli se oba od srdce rozesmáli. Smáli by se nejspíš ještě hodně dlouho, kdyby se dveře od pracovny nerozrazili. Emily se až lekla, když spatřila muže, oděného do černého sametového hábitu.
Jeho hákovitý nos, byl všude před ním a i ve tmě při svitu měsíce jste ho mohli poznat, díky jeho mastným černým vlasům, které se ať na slunci, nebo díky pochodním leskly. Ironicky se na ní usmál a sjel jí pohrdavým pohledem, který neunikl ani Brumbálovi.
"Dobrý den, Severusi. Asi bych vás měl představit... Tedy pokud se již neznáte."řekl Brumbál a lehce začal narážet na jeho pohled, kterým před chvíli obdařil Emily. Severus ovšem na jeho otázku neodpovídal, proto ředitel shlédnul na Emily, která jen zakroutila hlavou že ne. "Dobrá. Tohle je tvůj nový učitel lektvarů, Severus Snape. A tohle je, Severusi, Emily Potterová..."na chvíli se odmlčel a užíval si Severusům udivený pohled. "Emily Lily Potterová. Ano, jistě, ještě že jsem si vzpomněl, musím si s vámi promluvit, Severusi."usmál se a rázným krokem vykročil ke dveřím a naznačil Emily, aby ho následovala.
Když oba sešli dolů po schodech z ředitelny a dostaly se až na chodbu, nemohla si Emily odpustit poznámku směrem ke Snapeovi.
"Ten vipadá na přátelského člověka!"ušklíbla se, ale okamžitě se chytla za pusu a pohlédla na Brumbála.
"Není takový, jakým se zdý být. Je to jen maska, Emily."usmál se na ní a už se nadechoval, že ji něco řekne, ale nakonec si to rozmyslel. Nastalo pár minut ticha a za tu dobu stačili dojít až k Nebelvírské věži. "Doufám že budou uvnitř a nikde se nepotulují"zabručel si pod vousy Brumbál a předstoupil před obraz Buclaté dámy, která právě podřimovala.
"Ehm, ehm..."odkašlal si Brumbál a Buclatá dáma zamžourala do světla a po chvíli se na něj nepřirozenně usmála.
"Já jsem... jen... přemýšlela."vyhrkla a dál se hraně usmívala.
"Famfrpálové mistrovství"oznámil jí heslo a o pár vteřin vešel do společenské místnosti Nebelvíru. Mluvení ve společence okamžitě utichlo, když si všimli že vešel dovnitř Brumbál s novou dívkou - o které se všichni zrovna bavili.
"Harry Potter... je tu někde?"zeptal se Brumbál s úsměvem na tváři a rozhlédl se po místnosti, jestli ho někde neuvidí.
"Harry je u sebe v ložnici."odpověděl mu rudovlasý chlapec a mile se usmál na Emily, která mu úsměv oplatila a pohlédla na Brumbála. Ukázal jí na schody, které jak si myslela, vedli do ložnice, kde byl její bratr. Byla to krátká cesta, netrvalo ani minutu a Brumbál už otevíral od dveře od ložnic. Emily cítila, že celým jejím tělem prostupuje nervozita. Vůbec svého bratra neznala, nevěděla jak se k ní bude chovat a jak vůbec přijme ten fakt, že není jediný potomek Potterů.
Emily byla ohromena krásou ložnice, netušila že zde budou tak krásné. Byla to velký kruhová místnost s několika postelemi, před kterými byly kufry se jmenovkami spolubydlícíh Harryho. Velké postele s nebesy a závěsy, které byly laděny do oranžovo - zelena. Z poza jednoho vykoukl Harry. Hned se srazila s jeho zelenými oči a byla jakoby přimražena. Viděla v něm svůj odraz, ale v trochu jiné podobě...
"Ahoj Harry... přivedl jsem ti někoho představit."vytrhl ji z myšlenek Brumbál a usmál se na oba dva. Pokynul Harrymu, aby přišel blíž - přece jen byl od dveří, ve kterým stál spolu s Emily byl přes celou místnost.
"Ahoj, já jsem Harry... Harry Potter!"převzal iniciativu brýlatý hoch a usmál se na Emily, který mu oplatila.
"Já jsem Emily Li --"začala Emily, ale do řeči jí skočil Brumbál.
"Ne tak zhurta, Emily, s Harrym by to mohlo zamávat, kdyby jsme ho na to nepřipravili. Harry... mohli by jsme se tu někde posadit?"zeptal se Brumbál a Harry jen přikývnul a hrcnul si na svou postel, následován ředitelem a Emily. Brumbál začal pomalu vysvětlovat co se stalo a tím vlastně vysvětlil vše i Emily, kterou - jak si teď uvědomila - před chvíli ve své pracovně v tomhle ohledu odbyl. Když skončil své vypravování, Harry jen koukal z okna se zvláštním výrazem. "A myslím, že teď už můžu říct, celé jméno tady tvé nové spolužačky. Emily Lily Potterová." skončil Brumbál a sledoval Harryho výraz. Ten při vyslovení jména Lily sebou trhnul a na okamžik se zamračil. Emily se zdálo, že není moc nadšený tím, že má sestru, která nese jméno jejich matky...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Arriel Arriel | Web | 6. ledna 2008 v 12:52 | Reagovat

To se mi líbí :-) fakt moooooooooooc pěkní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.