2.kapitola - Znovuzrození

6. ledna 2008 v 14:37 | Evellyn Bellatrix Marvolo Helsing |  Tři sestry
Další dílek Tří sester... :)

Nad starým domem začalo vysvítat slunce. Muž s bledou tváří seděl na schodech s hlavou v rukách. Seděl tak celou noc a všichni okolo se báli jen pohnout. Byli to jeho přisluhovači a věrní služebníci Smrtijedi a on byl jejich mistrem. Nedovolili by si jakkoliv ho urazit, neboť by je čekal tvrdý trest… zvlášť teď poté, co Potter utekl z hřbitova, kde Temný pán znovu povstal.
"Třináct let…"začal najednou muž sedící na schodech ledovým hlasem. "Dlouhých třináct let jsem čekal… a teď to pokazila moje hůlka…"řekl a zahleděl se na hůlkou, kterou svíral ve svých dlouhých bledých prstech. "Musíte najít tři sestry…"řekl a pohledem zpražil všechny okolo něho. " NAJDĚTE JE!"zařval na ně a ptáci se s vyplašeným cvrlikáním vznesly ze svých nočních úkrytů. Smrtijedi se přemístili pryč a muž zůstal osamělý. Lord Voldemort na to byl ale zvyklí. Nic jiného neznal… Jen samotu… Ale to se změní… Musí získat na svou stranu Tři sestry… a jestli jeho plán vyjde, nebude problém zabít toho malého Pottera…
Bylo to jednoduché… Tak jednoduché, že jeho plán nedokáže odkrýt ani Brumbál, neboť bude čekat jen zapeklité fígle… Až jeho přisluhovači naleznou sestry, vyčká na nejvhodnější chvíli. Počká si, až bude jedna z nich v nouzi a nebude vědět kam dál… Pomůže jí. Ano, ač to neměl ve zvyku… Doufal, že nebude těžké ji dostat na svou stranu. A potom, začne střádat svůj plán… pečlivě… nitku po nitce… jako pavouk svou pavučinu… Obalamutí ji a vezme si ji. A až se dočká svého potomka, až se dočká nejsilnějšího mága, který bude jen v jeho rukou, zabije ji. Zabije ji i její sestry, aby živly nevyšli z rovnováhy, aby neodsoudil svět k záhubě… A potom? Bude vládnout on a jeho syn - přinejhorším dcera - dědic Salazara Zmijozela a potomek jedné ze tří sester, ovládající živel… Spolu nastolí svět čistokrevných kouzelníků… a jakýkoliv odpor, nebo jen náznak, bude lehce umlčen… On bude ten, jehož jméno se bude vyslovovat se strachem, úctou a obdivem. Konečně se dočká toho, co vždy chtěl… bude mít moc…
"Můj pane…"ozvalo se najednou z temného zákoutí. Lordu Voldemortovi se zablýskalo v očích…
"Červíčku… co zase chceš… vytrhl si mě z mých úvah… co když kvůli tobě se teď celý plán rozpadne? Jistě by tě odměna neminula… pár desítek Cruciátusů…"odmlčel se a přímo se vyžíval na tom, jak se Červíček rozklepal. Pomalu pevněji obejmul svou rukou hůlku a pomalu ji pozvednul proti malému uslzenému muži.
"Můj pane, ale já nic…--"pokoušel se zachránit, ale Pán zla ho nepustil ke slovu.
"Mlč, nebo tě zašlápnu ty bídný červě!"vykřikl. Hodlal se pobavit. Musel si na někom vybít svou zlost. Máchnul hůlkou a muž před ním se začal zmítat v bolestných křečích. Jeho jekot naplňoval Voldemorta štěstím, jestli se tomu dalo tak říct. Konečně po tak dlouhé době mohl někomu ublížit… Trhnutím ukončil mučení Červíčka a pomalu k němu přišel.
"To byla jen ochutnávka, jestli se to nepovede Červíčku… To ty si mi řekl o Třech sestrách…"zašeptal Voldemort s úšklebkem v obličeji. Najednou se prudce zvednul a odešel si znovu sednout na schody. Sledoval, jak se Červíček pomalu překuluje ještě v bolestné agonii.
"Co si mi chtěl?" zeptal se Lord Voldemort do ticha a očima vyhledal obličej muže před ním.
"Chtěl… chtěl jsem vám j-jen navrh-out jestli by… jste nech-těl připravit své sí-dlo pro… pro… jednu ze se-ster…"koktal Červíček, protože jeho tělem stále prostupovalo mnoho bolesti.
"Máš pravdu, Červíčku… Běž napřed… Já si tu chci ještě něco promyslet…"řekl Voldemort a do ticha se ozvalo tlumené Práásk! Byl opět sám. Ale nevadilo mu to. Rozhodně se zvedl ze schodů a pomalu po nich vystoupal až ke starým rozvrzaným dveřím. Natáhl ruku ke klice a s hlasitým vrzáním otevřel dveře. Jen co vstoupil zahrnuly ho vzpomínky na to, jak zde zabil svého otce a prarodiče. Vše se mu znovu odehrávalo před očima. Zasloužili si to…Pomyslel si a rozesmál se. Jeho ledový smích se nesl celým domem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oznámkuj Tři sestry - jako ve škole

1
2
3
4
5

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.