3.kapitola

3. ledna 2008 v 10:32 | Evellyn Bellatrix Marvolo Helsing
Přidávám konečně další kapitolku, je taková zvláštní - alespoň mi to tak připadá - ale snažila jsem se :) příště se můžete těšit na víc... :)

Lucy kráčela pomalým krokem za malou skřítkou, která se ustrašeně kolem sebe rozhlížela, jako by čekala, že jí Lucy, nebo někdo jiný ublíží. Kráčeli temnou chodbou, která byla mdle osvětlena pár pochodněmi, které byly na některých místech rozvěšeny. Lucy se zdálo, že občas uslyšela šum pláště, ale když se kolem sebe rozhlédla, nic a nikdo nebyl ani za ní, ani nikde jinde.
Byla ze všeho nervozní, nevěděla co se bude dít. Netušila co s ní má v plánu Voldemort, ale ať to bude co to bude, nebude to žádná sranda.
"Jsme na místě, paní."špitla skřítka a ukázala na dveře před ní. Pomalu a neslyšně je otevřele a Lucy nevěřila svým očím. Sice to byla tmavá místnost s jednou pochodní, která nestíhala osvětlovat pokoj, ale vše nahrazoval velký krb ve kterém plápolal oheň. Pro Lucy to bylo uklidňující sledovat plápolat plameny. Pomalu vkročila do pokoje a pohled ji ihned spočinul na velké postely s nebesi, co byly laděny do zeleno - šediva.
Když si lépe prohlédla pokoj, zjistila, že tu není moc nábytku. Jen jedna skříň na oblečení, stůl s pergameny a brka a dvě okna ze kterým bylo vidět na velkou zahradu či park. Lucy nevěděla co je to... Jestli jedno, či druhé.
"Dobrou noc, paní."ozvalo se od dveří. Lucy se otočila a viděla jen na vteřinu skřítku, která se se stále ustrašeným pohledem pokoušela co nejrychleji zavřít dveře. Poté zarachotil zámek a Lucy se ponořila do ticha. Fajn... tak trochu příjmené vězení... pomyslela si a zamířila rovnou k postely.
Bez rozmýšlení do ní skočila a s radostí zjistila, že je měkká a hebká na dotek. Chvíli si jen tak prohlížela pokoj a přemýšlela, jak to všechno dopadne. Říkala si, že kdyby něco, mohla by se vrátit zpátky do svého světa a vrátila by se do svého starého života. Ale mělo to drobný háček. Nevěděla jak. Musela se nad tím ušklíbnout. Neví jak odtud, ale přemejšlí nad tím že v nejhorším zmizí... :)
Vrtalo jí to hlavou. Zatraceně, když jsem se dostala sem, dostanu se i zpátky ne? Nějak to musí jít! Přemýšlela nad tím neustále. Pak si ale uvědomila něco jiného. Něco co jí nahnalo hrůzu. Nejspíše už ví, k čemu jí Voldemort využije... Jako střela vyrazila z postele a doběhla k oknu. Zaostřila zrak ven a zkoumala, jestli se někde po zahradě někdo netoulá. Když nikoho její oči nenašli, pomalu se dotkla okna a přemýšlela, jestli není nějak zabezpečeno, proti otvírání, když tu uslyšela zarachotit zámek od dveří.
Rychle odběhla od okna a sedla si za stůl. Přehodila si nohu přes nohu, loktem se opřela o stůl a podepřela si rukou hlavu. O pár vteřin později se otevřeli dveře a v nich stál Lord Voldemort se svým ledovým a nic neříkajícím výrazem. Pomalým a skoro neslyšným krokem vplul do pokoje a pohodlně si sedl na postel. Chvíli jen tak svým pohledem hypnotizoval Lucy, která již nevěděla co dělat. Najednou se prudce postavil, přišel až k ní a natáhl k ní ruku. Lucy nic nechápala, ale po chvíli váhání mu podala svou a pomalu se postavyla.
"Není to v mém vzyku, ale chtěl bych tě pozvat na pozdní večeři. Ještě tě po takovém zážitku, co si dneska prožila, velmi vyhládlo."po obličeji se mu přehnal zvláštní úsměv, ale ten se tak rychle, jako se objevil, tak stejně i zmizel.
"Já... děkuji."vymáčkla ze sebe Lucy a usmála se nesmělým úsměvem.
"Nemáš se čeho bát. Vlastně ze začátku budou přítomni všichni smrtijedi, ale poté budeme večeřet jen my dva, nechci se od těch některých mamutů nechávat stále vyrušovat."řekl a již ji táhnul z pokoje. Až teď to Lucy došlo, on se nepřišel zeptat, jestli s ním povečeří, on jí tam hodlal dostat za každou cenu! To by Lucy nedělalo tak velké starosti jako to, že se bude muset setkat se smrtijedy...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Arriel Arriel | Web | 3. ledna 2008 v 13:29 | Reagovat

Zahlasovala jsem pro ten první návrh,ale přála bych si aby to nakonec neudělal a žili šťastně až do smrti :D samo sebou spolu :D miluju šťsatné konce jo a díky za koment,ta tvoje povídka se mi fakt strašně líbí :-)

2 Evellyn Bellatrix Marvolo Helsing Evellyn Bellatrix Marvolo Helsing | 3. ledna 2008 v 14:41 | Reagovat

Mno, popravdě, jestli chceš happy end, tak ho tady určitě potkáš a bude na 100% s voldym, ale někdy si musí ponechat masku chladného nejmocnějšího mága všech dob... ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.