3.kapitola - Nebelvír

30. ledna 2008 v 21:02 | Scarlett |  Tichošlápkův příběh
Přináším další dílek tohoto příběhu pro nedočkavé čtenáře/čtenářky ;)

Čtyři chlapci v kupé cítili již z dálky magii která vyzařovala z Bradavického hradu. Rychle se převlékli do hábitů a celý nedočkavý vyhlíželi hrad, který se začal pomalu rýsovat za obzorem. Zatajil se jim dech nkrásou, když spatřili Bradavice. Vlak se zasavil a všichni studenti se začali hrnout ven z vlaku. Sirius ani jeho přátelé nevěděli kam mají jít. Nakonec našli postaršího profesora, který svolával všechny prvňáky.
Cesta do hradu uplnynula doslova rychlostí vody. Však také prňáci, jak bylo zvykem, jeli na loďkách po velkém jezeře. Kluci hořely nedočkavostí co bude dálm když si je na břehu jezera převzala přísně vyhlížející žena. Sirius v ní na chvíli zahlédl svou matku, protože obě nosili podobný tuhý drdol.
"Následujte mě!"vykřikla, aby přehlušila štěbetání tolika dětí. Samozřejmě že většina ztichla už když ji spatřila. Vedla je steskou až k hradu. Mávnutím ruky rozrazila velké dubové dveře do hradu. Procházeli kolem mnoha soch, obrazů a Sirius dokonce spatřil kamenné počítadla na body pro koleje. "Chvíli zde počkejte. Oznámím všem že jste již tu a poté bude moci začít zařazování...!!"řekal přísným tónem profesorka, když přišli před další velké dveře. Většina nervózně přešlapovala, jiní si dokonce kousaly nervozitou nehty.
"A hele, podívej se kdo je tu, Cissy!"vykřikla nějaká černovlasá dívka, která stála asi dva metry za Siriusem. On ji okamžitě poznal.
"Ale, ale, ale... naše princezna Bellatrix a se svou sestřičkou Narcissou.."řekl typickým Blackovským tónem. "Vy jste tu teda scházeli..."řekl a zaslechl jak se za ním James uchechtl.
"Ale Siriusi, nehraj si na velkýho kluka, vždyť jsem větší než ty!"zavrčela chladným hlasem Bella a s přivřenýma očima si ho změřila. Nadechovala se k další větě, ale za ní se objevila čarodějka, která je sem přivedla.
"Slečno Blacková, ocenila bych, kdyby jste se ihned vrátila tam, odkud jste nyní vyšla! Myslím že na prohlížení pana Blacka budete mít celých sedm školních let - teda pokud nevyletíte!"ušklíbla se nabroušeně učitelka a odvrátila pohled od Bellatrix. "Zařazování do kolejí je důležitá věc. Proto se bude konat před zraky všech studentů a učitelů. Nyní mě prosím následujte!" vyštěkla, otočila se a rychlím krokem vstoupila do dveří a kráčela mezi stoly zaplněnými žáky. Všichni se za ní ihned rozeběhli, aby nic nezmeškali.
Profesorka se zastavila před učitelským stolem, kde žáci spatřili malou stoličku na které byl položen nějaký starý klobouk. "Nyní budu číst vaše jména. Budete sem chodit a já vám položím na hlavu Moudrý klobouk... Ten vás zařadí do kolejí.... Bellatrix Blacková..!"vykřikla žena. Bellatrix se se vší noblesou vytlačila ven z hloučku lidí a nezapomněla ještě strčit do svého bratránka.
"Zmijozel!"vykřikl klobouk, tak jako o chvíli později i u její sestry Narcissy.
"Sirius Black!"řekla profesorka a jmenovaný chlapec měl pocit, že někde slyšel To snad né, další Black! Pomalu došel až ke stoličce, na kterou si pohodlně sedl. Čekal jaký ortel nad ním vynese Moudrý klobouk.
"No tohle... to snad vidím u prvního Blacka... Dobrá... já nemohu jinak! NEBELVÍR!"vykřikl klobouk a Siriusovi spadl kámen ze srdce. Konečně se něčím oddělil od své zvrácené rodiny. Šel si sednout ke stolu, kde ho většina lidí přijala s napřaženou rukou. Nemusel dlouho čekat a jeho starý kamarádi z vlaku se k němu přidali. Srdce mu bilo štěstím. Zvlášť potom, co se před ním na stole po proslovu ředitele objevili samé dobroty. S hrůzou zjistil, že je strašně hladový...
Tak to je zatím konec dnešního dílku... čekám moc komentíků;)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oznámkuj Tichošlápkův příběh - jako ve škole

1
2
3
4
5

Komentáře

1 Arriel Arriel | Web | 31. ledna 2008 v 12:37 | Reagovat

Jeeeee fakt dobrí :D jak se to asi bude vyvíjet dál?Mmmmmm. ...... ještě to bude zajimavé :D

2 Scarlett Scarlett | 31. ledna 2008 v 16:04 | Reagovat

mno to se vsaď;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.