4.kapitola - Souboj

31. ledna 2008 v 21:31 | Scarlett |  Tichošlápkův příběh
Muhehe, tak jsem vytvořila další pokračování a můžu vám říct, že je to zajímavý.. :)

Sirius hltal všechny ty dobroty,které byly před ním na stole. Málem nevěděl po čem chmátnout dříve. Snad nejhorší bylo že Remus, ač se to nezdálo, byl strašná tasemnice a Sirius musel být velmi rychlý, aby mu propečená kuřecí stehýnka nesnědl. Když zůstalo v misce poslední stehýnko, tak se kluci na sebe tázavě podívali. James a Peter všemu jen zvesela přihlíželi a vsázeli se, kdo asi nakonec vyhraje.
"Kolik si těch stehýnek měl?"zeptal se Sirius. Remus lehce zrůžověl a pohled zavrtal do svého již prázdného talíře.
"Noo... asi patnáct..."špitl Remus a očkem pokukoval po Siriusovi, který naň právě shlížel jako na najevětší tasemnici na světě.
"Tak to je jasné. Musíš být už hodně přecpaný, tak to poslední radši sním já!"vyhrkl Sirius a už se natahoval ruku po stehýnku. Remus ho ovšem pleskl přes ruku a ublíženě se na něj podíval.
"Ale já mám ještě hlad!"řekl Remus. "Vem si něco jinýho, třeba támhlety knedlíky s uzeným!"dořekl a sám chvíli nechal oči na zmiňovaným knedlících.
"Tak na to zapomeň!"zavrčel naštvaně Sirius a znovu se natáhnul pro stehýnko.
"Ty na to zapomeň!"oplatil mu Remus stejným tónem a příborovým nožem ho bouchl přes ruku. Sirius ublíženým a naštvaným pohledem sjel Remuse a jako důkaz naštvanosti nafoukl tváře jako krabice.
Celou dobu je sledovala jejich hnědovlasá spolužačka. Marně se pokoušela zamaskovat svůj smích - Peter a James si toho dávno všimli. Najednou ona dívka dostala úžasný nápad. Natáhla se přes stůj a ve chvíli kdy na sebe Sirius a Remus mířili svými noži, rychle chmátla do mísy a s vítězným úsměvem vytáhla stehýnko.
"Hele, co to děláš?!"vyhrkli oba hádající se chlapci.
"Nevidíte... jdu jíst!"řekla. "Než by jste se vy dohodli, tak by tenhle krasavec." přičichla ke stehýnku. "dávno vystydnul."obdařila je úsměvem a s chutí se zakousla.
"Jak se jmenuješ ty malá, drzá holko?"zeptal se naštvaný Sirius.
"Jmenuji se Scarlett Incande, nejsem o moc menší než ty, drzá jsem a holka to taky - ty sis toho fakt všiml?"usmála se na něho a sedla si mezi Jamese a Petera. "A vy se jmenujete jak?"zeptala se a podívala se na Siriusovi kamarády.
"Já jsem James Potter, ten malej vedle tebe je Peter Pettigrew, tamten černovlasej a nasranej je Sirius Black no a nakonec ten vedle co do sebe zase něco cpe je Remus Lupin."řekl brýlatý chlapec do pusy si nabral nějaké neidentifikovatelné jídlo, které měl před sebou na talíři.
"To je zvláštní..."začala Scarlett a zhnuseně se podívala na směs na Jamesově talíři. "Slyšela jsem že jsi první Black, co je v Nebelvíru..."obrátila se na Siriuse, který jen přikývl.
"A co ty? Co tvý rodiče?"zeptal se James.
"No... o mé matce toho moc nevím, jen že se jmenovala Violet Deamon, ale příjmení nevím. otec je mudla..."řekla a nejistě pohlédla na mladého Blacka, jakoby čekala nějaký posměch.
"Nekoukej tak na mě!"vyhrkl ublíženě Sirius. "Mě je ukradený, kdo byly nebo jsou tvoji rodiče! Mě docela dost zajímá, že si mě snědla jídlo!"usmál se.
"Co to zase kecáš! To bylo MOJE jídlo!"vzhlédl Remus od další kupy jídla na svém talíři. Oba dva se znovu začali hádat a tak se Scarlett začala bavit se zbylými chlapci. Nakonec museli Siriuse a Remuse od sebe odtáhnout a nakonec odvléct i z Velké síně, neboť se schylovalo k velké hádce a také se od Zmijozelského stolu nebezpečně rychle přibližovala Bellatrix, Narcissa a ještě nějací jejich kamarádičci. Sirius ten večer usnul naplněn štěstím a ještě nějakým neznámím pocitem. Po dlouhém zkoumáním přišel na to, že se přejedl...
"Zatracenej Remus..."zavrčel ještě před tím, než usnul...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Arriel Arriel | Web | 1. února 2008 v 8:02 | Reagovat

Pěkní :-) fakt mooooc :D

2 awera awera | Web | 5. února 2008 v 15:07 | Reagovat

:-D to je hezkyyy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.