6.kapitola - Nový kamarád

28. ledna 2008 v 21:50 | Scarlett |  Sourozenci až do smrti
Čekali jste hodně dlouho, ale nakonec jste se dočkali... nesu vám další dílek, i přes svou nemoc (přes horečku, kašel a kdo ví co etě jsem se sem doškrábala ;))...

Emily byla zhypnotizována pohledem diamantových očí. Ale hlásek někde vzadu v hlavě jí říkal, že to není dobrý nápad, takto zírat. Sebrala sílu o které neměla ani tušení a odtrhla oči od těch šedých studní. Seděla nehybně ve své lavici a hleděla jen tak před sebe na hromadící se zástup kotlíků různých napodobenin Veritaséra, někdy dokonce jen obyčejného vývaru.. Emily raději nechtěla zkoumat, co všechno vzniklo pod rukama jejich spolužáků. Ještě bylo dost času než měla skončit hodina. Začínala se hodně nudit.
"Slečno Potterová, pojďte prosím sem!!"ozval se zpoza svého stolu profesor Snape a přísným pohledem spálil každého, kdo k němu vzhlédl. Emily se pomalu postavila a došla až k němu před stůl. S tázavým pohledem se zeptala. "Ano, pane profesore?"
"Váš lektvar byl opravdu bezchybný... nedělám to často ale... ehm... přiděluji Nebelvíru 5 bodů!"poslední slova řekl tak potichu, že je slyšela jen Emily. "Nyní můžete odejít."řekl ale když se začala zvedat celá třída zamračil se a dopověděl větu. "JEN slečna Potterová, vy jste snad ještě neskončili ne? Áá... pan Malfoy je již také hotov.. ODCHOD!"zavelel a ukázal rukou ke dveřím.
Ten má snad krámy, nebo proč mu tak hrabe...
Pomyslela si Emily a musela se ušklíbnout, když si představila Snapea, jak sedí na záchodě a vyměňuje si tampón... Rychlím krokem vyrazila z učebny a rukou si přidržovala tašku na rameni. Ač si to před chvílí nepřiznala, špatně se jí tam dýchalo. Jaká to byla úleva na svěžím vzduchu. Neušla ani pár metrů, když se jí taška rozsypala. Dala by cokoliv za to, že slyšela nějaká zaklínadlo, ale rychle myšlenku zahnala, spravila si tašku a začala do ní házet knihy. Z nenadání se vedle ní objevil mladík s pobledlým obličejem, plavými delšími vlasy a šedými oči... přesně s těmi se kterými se střetla v učebně. Usmál se na ní a pomáhal jí házet věci do tašky.
"Já jsem Draco... Draco Malfoy."usmál se na ní, když jí pomohl uklidit knihy a podal ji ruku. Emily ji s radostí přijala.
"Já jsem Emily Potterová.."oplatila mu úsměv a chtěla si vzít tašku, ale on s ní uhnul a sám si jí dal na rameno.
"Teďka máme stejně další společnou hodinu, tak ti pomůžu.."mrknul na ní a pokračoval. "Nemám rád hodiny s Nebelvírem, ale ty se zdáš bejt v pohodě... už jen to, že ti Snape pochválil lektvar, tak si stoupla v cenně u mnohých Zmijozelských kluků..." hodil hlavou za sebe. Emily se otočila a s děsem zjistila, že za nimi asi 5 metrů kráčí stádo Zmijozelských a připitoměle se na ní culí.
"Kriste pane, nedal jim Snape nějaký lektvar lásky nebo něco takového?"ušklíbla se a Draco se rozesmál zvonivým hlasem. Nadechoval se k odpovědi, ale najednou se k nim přihnal Harry se svými kamarády.
"Malfoy, můžeš mi říct, co děláš s taškou mojí sestry a proč jí sleduje celý stádo těch tvých idiotských kamarádů?"zeptal se ostrým hlasem a ve chvíli nepozornosti mu vyrval z ruky tašku.
"Uklidni se Pottere! Emily nemá žádný problém s tím že jí nesu tašku a že jí dělám společnost. A jestli ti hodně vadí oni..."kývl za sebe"tak si to běž s nima vyřídit."ušklíbl se, vzal si zpátky Emilynu tašku a šel chodbou k učebně přeměňování. Emily jen zírala, ale nakonec se rozeběhla za svou taškou. Když Draca dohnala, lehce ho chytla za rukáv hábitu, aby trochu zpomalil.
"Vy se s bratrem asi moc v lásce nemáte, co…"zeptala se. Pohlédl na ní s úsměvem a řekl.
"Promiň.. ale je to strašný idiot… Pojď, rychle, ať si můžeme na hodinu sednout někam dozadu… nesnáším lavice ve předu!"usmál se a už jí táhnul do učebny…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady of sorrow Lady of sorrow | 30. ledna 2008 v 19:13 | Reagovat

vážně zajímavý ... sem to celý přečetla jedním dechem .. kdy bude pokračování?? :-P

2 Scarlett Scarlett | 30. ledna 2008 v 19:27 | Reagovat

pokračování bude nejspíš ještě dneska, bude se snažit, nejhůř až zejtra.... ;) jinak děkuju!!! Jsem strašně šťastná za vaše pochvaly ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.