Kapitola první - Jak to všechno začalo

3. ledna 2008 v 21:18 | Sidheag |  A žili spolu šťastně až do smrti
Kdo by si myslel že tohle bude pohádka se šťastným koncem, princ vysvobodí princeznu a oba odjedou na bílém koni a všechny starosti se rozplynou, se bude mílit. Sice tomu napovídá název, ale proč by nemohl být přesně opačný?proč se pohádka nemůže změnit v noční můru jednoho lidského života? Tady na tý povídce vystoupnou možná někteří mí vnitřní démoni tak se nelekejte, jen se takhle uvolňuju z pocitů které ve mně vládnou... Teď už ale k povídce, tak už nerušim a přeju příjemno zábavu. Jo a pardon ještě za malé vyrušení, ale tohle je moje1. povídka co je zveřejněná tak buďte schovívaví......

Sychravý večer jakoby podtrhoval následující děj.
V lese byla zima a vlhko.Stromy šustili v každým zavátím větru a na zem se sneslo pár suchých hnědých listů bez života. Lian s sebou pokaždé trhla při kdejakém lupnutí větvičky od nočního živočicha obývajícího tento les. Měla pocit štvané zvěře pozorované lovcem ukrytým v rozlehlých korunách teď již holých listnáčů.
Mravenčení v podbřišku neustávalo ani nepřibíralo na intenzitě. Šla tichounce, nakračovala na špičky. Větvičky ale lupaly dál. Lup, lup, lup. Potichu, nezřetelně se nesli tmou. Lian bušilo srdce jako splašené, už to nevydržela a otočila se na klikatící se pěšinu po které šla. Nic.
Nohy ale byly jako z olova. Nemohla se hnout ani o píď. Dlouho se žádné další podezřelé zvuky neozívaly a Lian začala doufat že se jí to jenom zdálo. Špatný sen, výplod její fantazie, který přesvědčil smysly. Uvolnila se. Pocit bezpečí jí však dlouho nevydržel. Rána lámajících se větví. Lian na nic nečekala a rozběhla se lesem. Ostružinové šlahouny chňapaly nenasytně po nohách a při každém kroku drásaly nohy na cáry tisíci drobnýmy zoubky. Krev promáčla zbytky jejího oděvu. Lovec čekal právě na tuto chvíli. Co je zábavnějšího než štvát divou zvěř vyděšenou k smrti až do roztrhání těla??? Dal jí náskok. Nepotřeboval jí vidět, stačilo jít podle stop krve na lesním podrostu. Lesknoucí se krůpěje sladkého nektaru života byly poházeny v trávě podobající se rudým granátům. pach byl dráždivý, svůdný, lákavý. Nic lepšího si nedovedl představit. netušil ovšem to že nestojí obyčejnému děvčeti jako každou jinou noc, nýbrž proti mladé čarodějce Lian nemohla popadnout dech. píchalo jí v boku a myslela že plíce jsou dávno pryč. Věděla že pokud nezastaví, zkolabuje a kdo ví co s ní bude dál? Vytáhla hůlku a začala vytvářet složité formule pavučin obraných kouzel. Nitku po nitce, slovo po slově. Nevěděla proti čemu stojí a o to to bylo obtížnější. Než stačila doříct formuli pro uzavření kruhu, srazila ji k zemi postava muže o hodně většího než byla ona sama.
Zalehla ji. cítila horký páchnoucí dech jak se jí sráží na šíji v malé kapičky vody. Vylétla ruka s nepostřehnutelnou rychlostí a děsivou přesností. Chytla jí za vlasy a než stihla cokoli udělat, ucítila ostrou bolest na krku. Rudé mžitky před očima a následující děj byl jako ve snu. Kopla postavu do žeber a ta se bolestí zkroutila. Postila jí jen na chviličku, ale dostatečně dlouho na to, aby mohla vyřknout poslední 4 slova.
Paseka se rozzářila fialovým světlem. Ptáci polekaně vzlétli ze svých nočních útočišť a rozespalé veverka poděšeně švitořili. Světlo uhaslo. Co když kouzlo nezabralo? Lianměla co dělat aby se nerozklepala. Osoba se zakymácela a svilila se na Lian. Nemohla nic dělat. Okolní svět byl v mlze a končetiny jí neposlouchaly. Postava se z posledních sil zakousla do vlastí ruky a narvala jí Lian do pusy. Proud krve způsobil že se málem zalkla, byla ovšem neschopna vzdorovat a tak jen polkla, pak vše kolem pohltila naprostá tma.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

chcete abych pokračovala v povídce??? (kapitola 1. jak to všechno začalo)

ano
ne

Komentáře

1 awera awera | Web | 17. února 2008 v 19:50 | Reagovat

moc zajimavy...zezacatku jsem nevedela o co go, ale pak uz jo...rada bych si precetla dalsi, ale nasi me vyhanej...tak holt zejtra...ale zatim to vypada hodne slibne...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.