Koho si vybrat? II

3. ledna 2008 v 20:21 | Evellyn Bellatrix Marvolo Helsing
Koukala se za ním, jak se sluneční paprsky odrážejí od jeho krásných vlasů, jak za ním vlaje hábit...a věděla, že za ním nemůže. V dlani svýrala prstýnek, který jí předchvílí dal kluk, kterého má ráda.... asi má ráda... Vzala prstýnek mezi palec a ukazováček a začala si ho prohlížet. Bylo na něm něco napsaného, ale nemohla přečíst co. Po chvíli se červený kamínek lehce rozzářil a ona spatřila na zlomek sekundy něco jako srdce.
"Hermiono... hey, Hermionoo...!"Zdálky jí někdo volal. Byl to Ron. Rychle si navlékla prstýnek na prst a šla mu naproti. Otočila se za sebe, chtěla se kouknou ještě jednou na dárce prstýnku. Střetla se s jeho pohledem, chvíli jen tak koukali, ale po chvíli se Draco otočil a už se na ní nepodíval.
"Kam to vejráš? Copak, zase ti nadával ten blbec? Já ho zkrotím....!"řekl Ron a Hermiona se hned otočila na něj. Už stál přímu u ní a chmatal do hábitu pro hůlku na Malfoye. Chytla ho za ruku a zakroutila hlavou ať toho nechá.
"Kde máš Harryho?"zeptala se, aby odvedla téma na něco jiného.
"Áále.."Obrátil oči vsloup Ron."Někde je s Cho... a když sem je viděl, nevipadali nějak... nějak... šťastně, protože na sebe... ehm doost ječely."ušklíbl se a podíval se jí do očí, až se jí málem podlomily nohy.
"Tak to ještě bude trvat hodně dlouho, než se objeví....Harry??"Hermiona střelila pohled někam za Rona, který se otočil směrem, kam se tak zamračeně koukala. Od hradu kráčel dost napruzeně Harry. Nejpodivuhodnější bylo, že měl na tváři škrábanec, ze kterého mu tekla krev.
"Co se ti stalo??"Podivila se.
"Debile, ignorante!!"Všichni sebou škubli, když zaslechly řev z hradu. Jediný Harry protočil očima a šel dál.
"Cho se nám naštvala..."Poznamenal jízlivě, když k nim došel a utřel si krev stékající na hábit.
"Radši se nebudu ptát proč, protože to jistě zase byla blbost..."řekl Ron a odkráčel od nich k Hagridově hájence. Hermiona se za ním otočila, pak zpátky na Harryho, chytla ho za rukáv a táhla za Ronem. Když ho dostihli, všichni mlčeli, každý zahloubaný do jiných myšlenek...
* * * * * *
Na obědě se Hermiona dozvěděla, že si jí do kabinetu, z nějakého neznámého důvodu pozval Snape. Přemítala si v hlavě, co by mohla provést, zač by jí mohl udělit třeba školní trest, nebo jiný důvod, proč si jí k sobě volá.
"Proč myslíš, že tě tam asi tak chce..."Podíval se na ní Ron a rukama začal gestikulovat. "Neměl si zase na kom dneska vylít zlost a tak si ho napadla jako první ty, že si tě podá...třeba po tobě bude chtít, aby si celej večer hledala chyby ve svým domácáku...."ušklíbl se a nasupeně odkráčel od stolu.
"Co se mu stalo?"podivila se Hermiona a tázavě se podívala na Harryho, který jen pokrčil rameny a dál se věnoval svému obědu, nevšímajíce si Hermiony. Když dojedla, zbalila si věci, které při obědě vytahala a odhodlaným krokem se vydala do sklepení. Zvuk jejích kroků se odrážely od stěn temného sklepení. Jak se blížila k učebně lektvarů tak zpomalovala, aby musela vstoupit co nejdýl. Když dorazila ke dveřím,z aslechla rozhovor. Moc dobře věděla komu patří hlasy, které se bavili o NÍ!!
"Můžeš mi říct, proč si jí ten prstýnek dal? Dyť je to..."škvýrkou ve dveřích zahlídla vysokého bledého muže, kterému jeho černé mastné vlasy lemovali obličej. Vedle něj stál bloňďatý chlapec s zabijáckým výrazem.
"Opovaž se.."chmátl do hábitu a vytáhl hůlku. "Vyslovit to co si chtěl! Nebudeš jí urážet! "procedil skrz zuby a mířil profesorovi na hruď, kterému obličej začal chytat červený nádech.
"Tak... TY mně vyhrožuješ! TY na mě míříš hůlkou. Kdo si myslíš že seš? Tvoji rodiče jí nepřijmou, nemá v sobě ani kousek kouzelnické krve, je to mudla!"sykl Snape a vražedným pohledem sledoval co udělá Draco. Hermiona si všimla něčeho, čeho si Draco nevšiml. Snape měl hůlku položenou na katedře, kousek od jeho ruky. Pomalu se pro ní natahoval, aby mohl odzbrojit svého nepřítele. Štěrbinu ve dveřích prostrčila hůlku a ve vteřině, kdy Snape chytl hůlku a pozdvihl ji proti Dracovi, otevřela dveře a vykřikla "Expelliarmus!"Dracova a Snapeova přeletěli ladně celou učebnu a přistáli jí u noh.
"Co si to dovolujete Grangerová? Použila jste kouzlo proti učiteli!"Zavrčel na ní Snape a sjel jí ledovým pohledem.
"Můžete mi laskavě vy dva vysvětlit, co to tu povídáte o tom prstýnku?"Vyjela na ně s nasupeným pohledem a dělala, že neslyšela Snapea a ukázala na svůj prst, kde se blýskal prstýnek. Oba se koukli na sebe, na ni a pak na prstýnek.
"Víš..no..."začal Draco,ale Snape mu skočil do řeči.
"Ten prstýnek, co ti Draco dal... je to něco jako neporušitelný slib, ale jde v něm o lásku. Ten kdo ti ho dá, nesmí, opakuju NESMÍ danou osobu, které ho věnoval podvést, nebo ho ten prstýnek zabije. Může si ho vzít zpátky, ale jen když s tím ta osoba bude souhlasit. Tak a teď, copak mi k tomu řeknete slečno Grangerová?"ušklíbl se na ní a s radostí v obličeji pozoroval šokovanou Hermionu. Nevěděla co má dělat, jestli se otočit a odejít, sundat prstýnek z ruky, nebo jít k Dracovi...
"Tak a teď, kdyby jste mohla, slečno, podejte nám naše hůlky a opusťte mou učebnu, to bylo vše, co jsem vám chtěl říct!"sykl na ní a ukázal jí ke dveřím. Hermiona se ale ani neobtěžovala ohnout se pro Snapeovu hůlku, sebrala pouze Dracovu, podala mu jí a odešla ven z učebny. Když se konečně vzdálila dost daleko od Snapeova kabinetu, opřela se o zeď, tašku s učením pustila na zem, zavřela oči a začala přemýšlet nad tím, co se to děje. Po chvíli uslyšela kroky. Otevřela oči a přímo před ní stál Draco. Chytl jí za ruku a lehce pohladil po tváři.
"Necháš si ten prstýnek?"zaptal se jí a očima jí prosil, aby mu ho nevracela. Ani se nesnažila mu odpovědět a lehce ho políbila na rty. Najednou někdo od ní odtrhl Draca. Nechápala, co se děje, až do té doby, dokud neviděla jak naproti Dracovi stojí Ron a míří na něj hůlkou.
"Co... co si jí provedl? Jakou kletbu si na ní seslal, že se tady s tebou líbá?"začal na něj řvát a dokonce ho kopnul i do nohy, až spadl na zem.
"Rone... poslouchej mě! Ronalde!"Snažila se zachránit situaci Hermiona a chytla ho za ruku, ve které měl hůlku a snažila se s ní hejbnout tak, aby nemířila na Draca.
"Co mi chceš vysvětlovat? Seš moje a Harryho kámoška, nebo holka tohohle namyšlenýho čistokrevnýho debilla?"štěkl na ní a odstrčil jí od sebe. Toho využil Draco, vytáhl ve vteřině hůlku a odzbrojil Rona, který velkou silou kouzla odletěl na protější stěnu. Hermiona to jen s hrůzou ve tváři pozorovala a obávala se nejhoršího. Že jeden z nich umře.
"Mám nápad... Hermiono... vyber si... kdo... kdo je pro tebe důležitější... já, nebo on"střelil pohledem na Rona, který jen svraštil obočí, skoro do vodorovné čáry.
"Jo, dělej, vyber si, ale fakt sebou pohni!"štěkl na ní Ron a dál se mračil. Po chvíli byla rozhodnuta, postavila se a přešla k člověku, kterého měla radši, než toho druhého. Vteřinu na to kolem ní proletěl záblesk a kluk, ke kterému se otočila zády padl k zemi v bezvědomí...
* * * * * *
Teď se Hermiona procházela po hradě a začínala litovat svého rozhodnutí. Všichni Nebelvírští se k ní otočili zády, Harry jí nenávidí a jediný co jí zbylo, bylo to, že jí její kluk a její kumpáni ochraňovali na každým kroku.. přitom to teď mohlo být jiné...
Mno... tak snad se mi to povedlo, doufám že mi sem napíšete svůj názor....papík Evellyn(PS:fotka z mějch starejch stránek)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.