Úvaha o lásce

13. ledna 2008 v 21:00 | Evellyn Bellatrix Marvolo Helsing
Když se to veme kolem a kolem, napadá mě jediná otázka. Co je to láska? Cit, který postupně odumírá...? Ale proč. Existuje mnoho případů, kdy jsou spolu dva lidé až do smrti a stále se milují jako na začátku jejich vztahu. Tak proč se lidé rozcházejí po dvou měsících? Vím, říká se, že každý má na světě dokonalý protějšek, ale nikdo neví, jestli je to pravda. Nikdo to nedokáže potvrdit.
Řekněte mi, jak můžete s jistotou říct, že člověk, se kterým se líbáte, držíte za ruce, bydlíte spolu, či máte s ním děti je ten dokonalý protějšek, se kterým máte strávit zbytek svého života? Nikdy nevíte, jestli ten člověk, který vám přísahal lásku a věrnost až do smrti se místo aby byl v práci, někde válí s někým jiným v postely.
A v tom to podle mě je. Strach ženy, že její muž se válí s jinou, že už její tělo nepovažuje za dokonalé a vůbec představa, že jí už nemiluje je děsná. Podrývá to její sílu a sebevědomí. Pomalu se jí hroutí svět před očima. A co je na tom nejhorší? Co se nejhoršího může stát? Když na konci svých sil zjistí, že její muž má oči jen pro ní, že jí stále víc miluje a všechny ženy okolo zavrhuje. Ale vlastně, už jen v minulém čase. Protože ta troska není jeho žena, kteoru tak vroucně miloval...
V mužích se tolik nevyznám, proto nic okolo nich nebudu rozebírat, nechci šlápnout vedle.
Ale koukám, docela jsem odbočila... Tak tedy znovu. Co je to ta láska. Jak se vůbec zamilujeme? Když má někdo hezkou tvářičku, tak v nás něco přeskočí a je to tam?
Láska je věc, se kterou musíme zacházet opatrně, neboď jediné slovo, jediný čin a vše se zhroutí...
Nechci odpovědi na ty otázky... V podstatě je mi to jedno.... jen jsem potřebovala psát.. Ale vím jedno. Bez lásky se nedá žít, protože je to taková krásná ozdoba v našem dramatickém životě. Pravda, někdy dokáže být s velkými trny. Já jsem teďka moc šťastná... Jsem zamilovaná, ač jsem si myslela, že budu dlouho nešťastná... On je pro mě teď nejdůležitější... A dlouho bude...
Evellyn Bella :-*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.